دات نت نیوک

دانشکده علوم پزشکی بهبهان

 به همت مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان وکانون قرآن وعترت دانشک...

به مناسبت هفته قرآن وعترت محفل انس با قرآن در دانشکده علوم پزشکی برگزار گردید.

به همت مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان وکانون قرآن وعترت دانشکده 5آذر ماه در آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی به مناسبت فرا رس...
1397/09/06 | خ سالاری | دانشکده علوم پزشکی بهبهان محفل انس با قرآن | عمومی،اخبار ویژه،خبر اسلایدر،اطلاعیه ها | 163 | 0 نظر | print | |

به همت مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان وکانون قرآن وعترت دانشکده 5آذر ماه در آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی به مناسبت فرا رسیدن هفته قرآن وعترت محفل انس با قران برگزار شد.

محفل با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری نوجوان و خوش صدای بهبهان محمد عاکف آغاز شد . در ادامه برنامه کلیپی از بیانات مقام معظم رهبری و سخنان ایشان در مورد قرآن و اهمیت توجه به دستورات گفته شده در قرآن و چگونگی رهایی انسان از مشکلات با تمسک به قرآن و عترت و اینکه چگونه انس با قرآن محرکی برای انسان برای حرکت از تاریکی به نور است، پخش شد .

در ادامه برنامه نوبت به ایراد سخنرانی مدیریت محترم فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان مهندس غلامرضا شهبازی مقدم رسید . شهبازی مقدم با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد رسول مهربانی حضرت محمد (ص) و صادق آل محمد (ع) گزارش مختصری را از فعالیت و حضور دانشکده علوم پزشکی بهبهان در بیست و هفتمین جشنوراه قرآن و عترت ارائه دادند . شهبازی مقدم گفت : کانون قرآن و عترت دانشکده علوم پزشکی بهبهان فعالیت های بسیار خوبی را تاکنون انجام داده است که ثمره آن را نیز دیده ایم که استقبال ۱۳۰ نفری دانشجویان دانشکده از بخش های مختلف جشنواره خود گویای این ادعا است . وی با ابراز خرسندی از فعالیت کانون قرآن و عترت گفت : کانون قرآن و عترت دانشکده علوم پزشکی بهبهان که امسال چهارمین سال تاسیس خود را پشت سر می گذارد، نشان داده می تواند در جشنواره قرآنی حرف هایی برای گفتن داشته باشد. من از تمامی کانون های دانشکده و دانشجویان صمیمانه دعوت می کنم تا همکاری خود را با این کانون گسترش دهند .

در ادامه دکتر سید سعید میری پژوهشگر و مولف قرآنی و مدیریت فرهنگی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیا بهبهان به ایراد سخنرانی پرداختند . میری بخش زیادی از صحبت های خود را به اهمیت توجه به قرآن به عنوان یک نیاز معنوی و اخروی و توجه بیشتر به آن نسبت به نیاز های دنیوی اختصاص داد . میری ضمن مقایسه ی یک برنامه موسیقی و جمعیتی که از آن استقبال می کنند، با مجالس اخلاق و قرآنی که در نقاط مختلف برپا می شود ، گفت همانگونه جسم انسان نیازمند غذا برای بقا است ، روح و نفس انسان نیز برای ادامه حیات خود به تغذیه نیاز دارد ، هر چقدر که حوزه شناخت و معرفتی انسان کوتاه تر باشد واکنش انسان به لذت های حیوانی و فرودستی بیشتر خواهد بود و کشش انسان به آن سمت فزونی خواهد یافت . هر چقدر که عمق شخصیت انسان کوتاه تر باشد از بعد حیوانی لذت بیشتری خواهد برد ، کما اینکه افرادی که به این بعد اهمیت بیشتری می دهند مجالس معنا ، برای وی جذبه ای نخواهد داشت . وی با بیان اینکه قرآن می تواند برای انسان منبع بی پایان لذت باشد ، گفت انسان می تواند با شناخت خود، خدای خود ، دین خود و .. را به خوبی بشناسد و بدین وسیله انسان به سر منزل مقصود خواهد رسید .

از دیگر برنامه های اجرا شده در محفل ، اجرای قاری بین المللی و صاحب نام استان سید فواد شوکاوی و گروه تواشیح العباد بود . پایان بخش محفل قرآن و عترت امشب تقدیر و تشکر از برگزیدگان بخش دانشگاهی جشنواره قرآن و عترت دانشکده علوم پزشکی بهبهان در سال ۹۷ بود .

گفتنی است برای اولین بار این مراسم بصورت زنده از اینستاگرام برای علاقمندان به نمایش گذاشته شد. 

نویسنده
خ سالاری

b.bagdeli@yahoo.com
*******

خ سالاری

  نظرات

نظری وجود ندارد.

جستجوی خبر